Brief

Daria Tworzy, jej sklep zarabia.

Sklep z handmade-biżuterią Daria zaprojektowała i wykonała sama. Z pomocą przyszły jej tutoriale znalezione na YouTube, kursy on-line i wszelka inna wiedza dostępna w internecie. To świetny przykład na to, jak prostym i intuicyjnym w obsłudze systemem jest WordPress. Wszystko jednak ma swoje granice – kiedy grupa klientów rozszerzyła się na różne kanały social media, a na stronie po jakimś czasie pojawiło się kilka niechcianych, nieużywanych lub niepotrzebnych wtyczek (i nie tylko wtyczek) – było wiadomo, że to kolejne zadanie dla Zakoduje.

Zobacz stronę

Zapewnione usługi:
  • Instalacja Piksela Facebooka
  • Instalacja narzędzi analitycznych
  • Aktualizacja i czyszczenie sklepu
  • Objęcie strony opieką techniczną


Projekt

certyfikat ssl wordpress
bezpieczeństwo wordpress


Diagnoza

Strona wymagała jak najszybszej aktualizacji – zarówno „core” WordPressa jak i zainstalowanych pluginów. Zainstalowanych wtyczek było jednak o wiele więcej niż koniecznych do prawidłowego działania sklepu, przez co znacząco spadła jego wydajność i poziom bezpieczeństwa. Na podstawie wykonanego przez nas audytu stwierdziliśmy konieczność usunięcia praktycznie 30% z obecnych na stronie pluginów, 3 nieużywane, nieaktualne pluginy oraz jak najszybszą aktualizację WordPressa – zainstalowana wersja to 4.8 (!), co stanowiło ogromną przepaść pomiędzy aktualną 5.4.2. Na szczęście nie jest to bariera nie do przekroczenia.

Rozwiązania

Oprócz jak najszybszego wyczyszczenia, zaktualizowania i zabezpieczenia strony, do sklepu podłączono narzędzia analityczne oraz reklamowe Google i Facebooka. Wszystko zostało spięte w Google Tag Manager, który pozwolił na użycie w headzie strony tylko jednego skryptu, który nie przeciążył strony. Cała witryna standardowo została objęta monitoringiem pod kątem czasu działania, aktualizacji i poziomu bezpieczeństwa. Z racji częstych zmian i aktualizacji produktów dostępnych w ofercie Darii zrezygnowaliśmy z cotygodniowych backupów całej strony na rzecz kopii wykonywanej 3 razy w tygodniu + kopii bazy SQL wykonywanej codziennie.

Podsumowanie

Daria z naszą pomocą może zająć się tym, w czym czuje się najlepiej – tworzeniu. Popyt na jej miniaturowe dzieła rośnie, więc opieka którą otoczyliśmy jej stronę pozwala jej skupiać się na swojej działalności w 100%. Dodatkowo rozwiązania, które zaproponowaliśmy pozwoliły na uruchomienie nowych kanałów sprzedaży – Daria połączyła asortyment sklepu ze swoimi profilami na Facebooku i Instagramie, przez co dociera teraz do dużo większej grupy odbiorców i systematycznie zwiększa sprzedaż swoich produktów. Jest właścicielką wydajnego i bezpiecznego sklepu internetowego – sklepu, który stworzyła sama, i który rozwija z naszą pomocą.

Rozwijasz swoją internetową działalność i potrzebujesz specjalistów? Zapoznaj się z ofertą opieki WordPress.

Feedback

Przez pół roku próbowałam połączyć stronę z kanałami SM. Gdy zrezygnowana skierowałam się po pomoc do Mateusza z Zakoduje, okazało się, że problemów jest znacznie więcej: strona wymagała aktualizacji, optymalizacji i lepszych zabezpieczeń. Otrzymałam błyskawiczną pomoc, a także cenne wskazówki do dalszej pracy. Jeśli coś nie gra, wiem, że nad stroną opiekę sprawują profesjonaliści.

Daria Rutka, dariatworzy.pl