Cześć! Nazywam się Mateusz Witkowski.

Witaj na Zakoduje - najfajniejszym blogu o Wordpressie! Znajdziesz na nim poradniki dotyczące tworzenia stron internetowych, darmowe materiały do pobrania oraz wiele innych rzeczy przydatnych dla każdego, kto posiada swoją witrynę, bloga lub sklep internetowy.

Jak ukryć ceny w sklepie Woocommerce?

Prowadzisz sprzedaż hurtową w sklepie opartym o Woocommerce? Prawdopodobnie chciałbyś aby ceny Twoich produktów zobaczyli tylko zalogowani klienci. Niestety wiele wtyczek dedykowanych do sprzedaży hurtowej nie posiada opcji ograniczenia widoczności cen w sklepie. Na szczęście jest na to prosty sposób. Dzisiaj pokażę Ci prostą funkcję, która pozwoli na ukrycie cen w Twoim sklepie i wyświetlenie ich jedynie autoryzowanym użytkownikom. Do dzieła!

Czytaj dalej

Newsletter – czym jest i jak go zrobić? Tworzenie (dobrych) Newsletterów – Poradnik #1

Kampanie mailingowe są coraz częstszym wyborem zarówno dużych firm jak i rozwijających się internetowych (i nie tylko internetowych) biznesów. Czy zadałeś sobie kiedykolwiek pytanie: Jak stworzyć dobry newsletter? Jak zainteresować odbiorcę i notować dobre wskaźniki konwersji? Jeśli tak, ten artykuł jest dla Ciebie. Rozpoczynam nim krótki cykl poradników dotyczących właśnie Newsletterów. Wyjaśnię w nich czym tak właściwie jest newsletter, za pomocą jakich narzędzi możesz go stworzyć i jak dodać go do swojej strony internetowej. W ostatniej części pokażę Ci praktyczny przykład działającego Newslettera i kampanii mailingowej. Zaczynajmy!

Czytaj dalej

LH.pl oficjalnym partnerem Zakoduje.

W listopadzie ubiegłego roku opublikowałem jeden z pierwszych wpisów na blogu. W telegraficznym skrócie opisywał on problematykę wyboru odpowiedniego hostingu dla strony internetowej. Omawiałem w nim poszczególne typy serwerów i starałem się wskazać, który z nich powinien wybrać początkujący bloger, przedsiębiorca, czy sprzedawca. Wspominałem tam także, iż od dawna osobiście korzystam z usług firmy LH.pl. Mam przyjemność poinformować Was, że firma ta została oficjalnym partnerem Zakoduje.

Czytaj dalej

Ciekawe i darmowe motywy WordPress dla Blogerów.

Jeśli blogujesz, lub zamierzasz prowadzić bloga, na pewno spotkałeś się z problemem wyboru motywu, którego będziesz używał. W sieci znajdziesz tysiące narzędzi, które możesz wykorzystać na swojej witrynie. Niestety, wiele z nich jednak to okrojone do granic możliwości wersje demo rozwiązań premium, przestarzałe i nieaktualizowane od dawna projekty, lub po prostu źle napisane kawałki kodu, które mogą w mniejszym lub większym stopniu narobić problemów Twojej stronie. Jak wybrać te najlepsze? Czy dobre i darmowe motywy WordPress w ogóle istnieją?

Czytaj dalej

Zabezpieczenie WordPress – przydatne porady + infografika.

Aktualnie stronę internetową może posiadać każdy. Mnogość rozwiązań oferowanych w internecie pozwala stworzyć witrynę nawet początkującym użytkownikom. Niestety, wraz z rozwojem technologii, w sieci pojawia się coraz więcej pułapek i zagrożeń czyhających na właścicieli serwisów internetowych. Czy zabezpieczenie WordPress jest możliwe? Jak go dokonać?

Czytaj dalej

WordPress 5.5 już dostępny!

Stało się! Oficjalna premiera nowej wersji najpopularniejszego systemu CMS na świecie miała miejsce 12. sierpnia 2020 roku. Co nowego czeka nas w WordPress 5.5? Czy zmiany będą miały znaczący wpływ na bezpieczeństwo i szybkość serwisu? Do tego najważniejsze – czy można dokonać aktualizacji bez obaw o działanie naszej strony?

Czytaj dalej

Dlaczego certyfikat SSL nie działa?

Obecnie strony internetowe nie są już tylko wizytówkami firm, fotoblogami i forami dyskusyjnymi. Przez internet robimy zakupy, przelewamy pieniądze, udostępniamy swoje dane osobowe lub opłacamy rachunki. Coraz więcej użytkowników zdaje sobie również sprawę z zagrożeń jakie czyhają na nas w sieci. Dlatego też SSL stał się standardem w internetowej przestrzeni, bez niego w zasadzie każda z wymienionych wyżej czynności stałaby się potencjalnym zagrożeniem. Zatem czym w ogóle jest SSL i dlaczego jego brak na stronie to wielki transparent z napisem „hej, tutaj możesz wykraść dużo danych, śmiało”?

Czytaj dalej

Zapisz się na Newsletter

Będziesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach

Zamów usługę dla Twojej strony.

Skontaktujemy się w ciągu 24 godzin.