Odpowiednia typografia jest bezcennym elementem naszej strony, pozwala na zachowanie spójnego i czytelnego designu. Jednocześnie, jednym z pierwszych i jednocześnie najtrudniejszych problemów, które napotykają nas podczas tworzenia serwisu internetowego jest wybór odpowiednich fontów. Często niełatwo jest nam określić, która czcionka powinna posłużyć nam jako podstawowa, a której użyjemy do podkreślenia tytułów i nagłówków. W głowie pojawia się wtedy trudne pytanie – jakie i jak wybrać czcionki na stronę?

Na szczęście internet pełen jest przydatnych, a przede wszystkim darmowych rozwiązań, które pomogą nam w rozwiązaniu problemu doboru czcionek na stronę. Oto 5 stron, które bardzo ułatwią nam znalezienie „tej” jedynej, idealnej pary fontów.

Czcionki na stronę – narzędzia.

1. Femmebot

Cudo. Fragmenty baśni zapisane ciekawymi czcionkami, opatrzone pięknymi, klimatycznymi grafikami. Uczta dla oczu.

2. Carva

Wybieramy z listy czcionkę, która nas interesuje i od razu otrzymujemy propozycję pasującego do niego kroju oraz przykład zastosowania na stronie internetowej. Proste i genialne.

3. Beautiful Web Type

Dosyć skromny, ale bardzo inspirujący zbiór sparowanych czcionek, które możemy wykorzystać na swojej stronie.

4. FontPair

Bardzo prosta i przejrzysta strona z bardzo dużym zasobem kombinacji czcionek dostępnych w Google Fonts. Pozwala na filtrowanie interesujących nas czcionek, rozróżnianie szeryfowych i bezszeryfowych. W razie czego za pomocą jednego guzika możemy pobrać obydwie interesujące nas czcionki. Świetne narzędzie!

5. Typ.io

Kolejna ciekawa baza pasujących do siebie czcionek, poparta bardzo inspirującymi przykładami wykorzystania ich w praktyce.

I oto one. Najbardziej przydatne narzędzia, które pomogą Ci wybrać czcionki na stronę internetową. Wygodnie sprawdzisz w praktyce interesujące Cię pary fontów i wybierzesz najodpowiedniejsze dla Twojego projektu.

Chcesz dowiedzieć się jak przyspieszyć stronę internetową? Kliknij tutaj